Jeśli chcesz obniżyć wpłaty na PFRON i jednocześnie zwiększyć widoczność swojej firmy w Internecie, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to możliwe dzięki zakupom usług content marketingowych, od firmy udzielającej ulg we wpłacie na PFRON.
Korzystanie z usług SEO copywritingu, publikacji artykułów sponsorowanych, bądź prowadzenia bloga przekłada się wprost na obniżenie wpłaty na PFRON. Pamiętaj! Zakup usług od firmy udzielającej ulg PFRON to nie tylko korzyść finansowa. To również korzyść społeczna. Korzystasz więc wielokrotnie. Osiągasz cele biznesowe i jednocześnie przyczyniasz się do integracji zawodowej osób niepełnosprawnych. Obniżasz koszty PFRON i jednocześnie zwiększasz swoją widoczność w internecie.
Ulgi PFRON w skrócie. To warto wiedzieć o obniżeniu wpłaty
Obniż miesięczną obowiązkową wpłatę na PFRON o 50%
50 %
Korzystając z usług SEO masz możliwość obniżenia miesięcznych wpłat na PFRON nawet o 50%.
50% wartości usługi na obniżenie wpłat na PFRON
50 %
Kupując usługi SEO możesz obniżyć wpłatę PFRON do wysokości 50% ceny usług.
Niewykorzystaną ulgę możesz odpisywać przez 6 miesięcy
6 mies
Jeżeli nie wykorzystasz całej kwoty ulgi w danym miesiącu, możesz ją wykorzystać w ciągu kolejnych 6 miesięcy.
Obniżenie miesięcznej wpłaty – podstawa prawna
Podstawą prawną obniżania wpłat na PFRON jest Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 roku o Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej oraz Zatrudnianiu Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z tą ustawą, pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników, a nie osiągają wymaganego wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych, są zobowiązani do wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Jednakże, istnieje możliwość obniżenia tych wpłat poprzez zakup towarów lub usług od firm, które zatrudniają co najmniej 25 osób, w tym 30% pracowników z niepełnosprawnościami. Wprowadzone w październiku 2018 roku zmiany w ustawie umożliwiły, każdemu pracodawcy spełniającemu te kryteria, udzielanie ulg we wpłatach na PFRON.
Obniżenie wpłat na PFRON może wynieść do 50% kwoty należnej wpłaty na fundusz w danym miesiącu. Niewykorzystana kwota obniżenia może być wykorzystana w ciągu kolejnych sześciu miesięcy od dnia uzyskania informacji o kwocie obniżenia.
Ważne jest, aby pamiętać, że kwota ulgi obliczana przez sprzedawcę nie może przekroczyć 50% kwoty netto na fakturze dokumentującej zakup, z uwzględnieniem faktur korygujących.
Podsumowując, obniżenie wpłat na PFRON jest możliwe dzięki odpowiednim regulacjom prawnym, które mają na celu wspieranie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Pracodawcy, którzy chcą skorzystać z tych ulg, powinni dokładnie zapoznać się z przepisami i zasadami ich stosowania.
Więcej: https://www.pfron.org.pl/pracodawcy/wplaty-obowiazkowe/